wtorek, 2 sierpnia 2011

becejły

ostatnie posty jakieś takie drastyczne i ponure wyszły, dzisiaj nie będę ani straszyć ani smucić, a zachęcać..
przy okazji zaproszenia do pewnej zbliżającej się imprezy, zdradzę moją małą tajemnicę. zresztą otrzymując wyróżnienie powinnam była napisać siedem rzeczy, których o mnie nie wiecie, to napiszę choć jedną - a mianowicie, jestem miłośniczką oberka! choć dawno nie było do tańca okazji..


od 9 do 15 sierpnia na Suwalszczyźnie, w Becejłach odbędzie się Tabor Domu Tańca - "warsztaty tradycyjnego tańca, śpiewu i gry na instrumentach". będzie tam można miedzy innymi nauczyć się oberka, a zdobyte umiejętności wykorzystać na potańcówkach.

na zabawach domotańcowych bywaliśmy nieraz, na taborze jeszcze nigdy. myślę jednak, że imprezę mogę śmiało polecić. program jest zachęcający. może i ktoś z was będzie miał ochotę "zawirować"..

a my nieśmiało marzymy sobie, że śledziba też kiedyś ożyje muzyką i tańcem.. (może właśnie dlatego dom zarzucił na nas swoje sidła)

6 komentarzy:

 1. Oberek? czy to coś podobnego do polki? bo polka idzie mi całkiem dobrze, w obie strony, impreza na pewno fajna, tylko strasznie daleko, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mario, powiedziałabym, że oberek jest bardziej podobny do walczyka niż do polki. ale polka w dwie strony, to już dobra podstawa! impreza daleko, ale tabor jest wędrowny, co roku pojawia się w innym miejscu. istnieje duże prawdopodobieństwo, że następna edycja będzie właśnie na Pogórzu Przemyskim. równie serdecznie pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie daj znać, jak będzie w naszej okolicy. Nigdy wprawdzie oberka ni polki nie tańczyłam, ale kto wie, na co dam się skusić :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. My bawiliśmy na taborze kilka lat temu, w Chlewiskach na Radomszczyźnie -i było naprawdę miło.A ja właśnie jutro wybywam na Jarmark Jagielloński do Lublina- prząść, tkać i robić pająki:)Polecam też tę imprezę(w którą zamieszani są m.in.ludzie organizujący Tabor) -dużo warsztatów m.in. tańce i śpiewy, zabawy, koncerty i wystawy. Gratka dla wiejskich pasjonatów !

  OdpowiedzUsuń
 5. No, to kiedy ta potańcówka, na której nam zaprezentujecie umiejętności?

  OdpowiedzUsuń
 6. Riannon, staramy się, żeby móc Cię zaprosić do nas na oberki, polki, mazurki, kujawiaki i wiwaty ;-)
  gowija, i my poznaliśmy w Becejłach podstawy tworzenia pająków
  ZiŁ, kiedy tylko znajdziecie muzyków co dobrze zagrają

  OdpowiedzUsuń