niedziela, 13 maja 2012

zajrzyj do śledziby!już za dwa tygodnie, 27 maja 2012, kolejne święto miłośników regionalnego budownictwa – Dzień Otwartych Domów Przysłupowych. w tym roku wyjątkowo dużo atrakcji i aż 17 domów po polskiej stronie udostępnionych do zwiedzania. jak zwykle najhuczniej świętują w Bogatyni, gdzie w tym roku nowość - jarmark przysłupowy! pełna lista domów do zwiedzania, po czeskiej, niemieckiej i polskiej stronie, znajduje się tutaj.

chcących zobaczyć starą ruderę, w której nie ma toalety, kuchni ani mebli! ba! tu i ówdzie nie ma nawet ścian, okien czy podłóg :/ ale przecież są przysłupy, a o to chyba tego dnia chodzi najbardziej, zapraszamy do nas!

możliwe, że będzie to jedyna oficjalna okazja by zobaczyć śledzibę przed remontem. zakładamy, że w kolejnych kilkudziesięciu latach, zwiedzający nasz dom w ramach dni otwartych zastaną śledzibę w trakcie prac remontowo-renowacyjnych :-)

tego dnia – 27 maja – proponujemy (nie)wiele atrakcji, z których największą jest oczywiście zwiedzanie nietuzinkowego domu (na własne ryzyko ;)). planujemy zrobić ognisko, przy którym umęczeni zwiedzaniem goście będą mogli pokrzepić się pyrkami z gzikiem.

otwarte przysłupy warte zobaczenia w naszym fyrtlu, będące w zdecydowanie lepszym stanie technicznym, to: Tuskulum w Zapuście (gm. Olszyna) i Kuźnia w Przeździedzy, niestety żeby zobaczyć wszystko, potrzeba by miesiąca..., nie dnia.

6 komentarzy:

 1. O, tak - TO zdjęcie jest takie jak trzeba (oczywiście z uwzględnieniem faktu, że zdjęcia tego nie oddadzą :)!

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie będziemy mieli po drodze...to do której wydajecie obiady?

  OdpowiedzUsuń
 3. po tak dalekiej drodze pyrkowa przerwa jak znalazł! pewnie późno do nas zajedziecie, to w razie czego zostawimy wam obiad w ognisku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten piękny obraz ... pozdrowienia z Hiszpanii z Azpeitia twojego znajomego ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze, fajna impra. Jedna z tych, przez które żałujemy, że mieszkamy tak daleko. Może u nas zrobić by kiedy "Dzień Otwartych Domów ze Spróchniałego Bala"? :D

  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Go i Rado, impreza fajna i owszem. na szczęście co roku się powtarza. może kiedyś się skusicie ;)
   dobry pomysł z DODSB, dajcie znać, jeśli dojdzie do skutku. może wpadniemy.
   [i]

   Usuń