niedziela, 18 marca 2012

wolelibyśmy nie zapeszać, ale..

znaleźliśmy architekta!
kilka maili, rozmów telefonicznych, spotkań, otrzymanych ofert i (prawdopodobnie) znaleźliśmy odpowiednią osobę. ostatecznie śledziba zdecydowała się (bo przecież nie my) na współpracę z młodym, dolnośląskim architektem. ma on już za sobą kilka projektów-adaptacji domów przysłupowych. co nas cieszy szczególnie, ten miłośnik tradycyjnej architektury pracuje za rozsądne pieniądze.

były już trzygodzinne oględziny domu i stodoły, oraz ustna umowa, że prace nad dokumentacją rozpoczną się tuż po świętach. na pierwszy ogień pójdzie szczegółowa inwentaryzacja.

tymczasem w mieście wiosna

[i&g]

12 komentarzy:

 1. To wspaniałe wiadomości! Cieszę się, że wszystko idzie po Waszej myśli. Najważniejsze, to mieć zaufanie do osób, od których zależą Wasze losy i finanse. Trzymamy kciuki bardzo mocno :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. No to świetnie! trzymam kciuki za powodzenie! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ...a, to może się dopytamy przy okazji.

  OdpowiedzUsuń
 4. No to już coś! W końcu od tego Pana zależy ...? wszystko?
  Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. to dobrze, że ludzki człowiek i że serce ma do budynku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia zatem! Życzę by robota ruszyła z kopyta!

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Śledzibianie, przeglądając wasz blog jestem pod ogromnym wrażeniem waszego podejścia do domów regionalnych i odwagi, by samemu takowym się zająć :) Pochodzę z tego regionu, dodatkowo szukanie przysłupowych jest moim hobby ;) Z tego co widzę, większość mieszkańców regionalnych domków za wszelką cenę dąży do ich 'unowocześniania" co zazwyczaj dość żałośnie wygląda, czasem pod warstwa ocieplenia i tynku mineralnego dom traci wszelkie cechy i zaczyna wyglądać jak jeden z wielu, niedawno zbudowanych. Więc brawa, będę zaglądać i trzymać kciuki. Czy możecie pochwalić się również, kto jest autorem projektu? Właśnie kończę studia z tym tematem związane, teraz przydałaby się praktyka :)

   Usuń
  2. Fałnianko! ;-) trudno pisać o czymś czego nie ma :) liczymy, że lada chwila coś ruszy. póki co, furtki pootwierane, jak będą konkrety to damy znać... odezwij się na sledziba(at)o2.pl ..może warto zgrupować się zgodnie z hasłem: przysłupianie wszech sympatii łączcie się! ;-) [g]

   Usuń
 8. Ciesze się i mam nadzieję, że swietnie będzie się Wam współpracowało. Szalenie mi przykro, że Wasza wiadomośc i prośba o namiar do naszego architekta przeleżała na serwerze 5 miesięcy bez mojej odpowiedzi... Trzymam kciuki, dużo energii życzę :-)
  Jeśli byłabym w czyms pomocna to śmiało piszcie, już mam skonfigurowana skrzynkę. Pozdrawiamy z Domu Tkacza :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. mamy wrażenie, że wszystkim co dotyczy "śledziby", steruje on sam, sam dom. zupełnie jakby miał jakiś plan względem siebie, a my jesteśmy tylko narzędziem..nie dziwi nas więc, że skrzynia była tak skonfigurowana, marny mamy wpływ na to wszystko - płyniemy jak liść z nurtem rzeki ;-P ..mamy nadzieję, że znajdziemy okazję by odwiedzić piękny Dom Tkacza [g]

  OdpowiedzUsuń