niedziela, 24 maja 2015

ostatnia niedziela maja

zbliża się Dzień Otwartych Domów Przysłupowych. kto planował ten wie, kto ma ochotę na spontaniczną wycieczkę, zapraszamy w najbliższa niedzielę, tj. 31 maja 2015 r., do śledziby lub innego obiektu zgłoszonego do tej imprezy."Dzień otwarty..."  to coroczna akcja promocyjno-edukacyjna zlokalizowana na obszarze występowania domów przysłupowych, czyli na trójstyku Czech, Niemiec i Polski :-)

więcej informacji, w tym wykaz domów do zwiedzania, znajdziecie na stronie stowarzyszenia Dom Kołodzieja.

kto nie lubi tłumów może wpaść do nas w innym terminie, w cieplejszym półroczu dom jest otwarty prawie nieustannie :)

5 komentarzy:

 1. Ja polecam. Śledziba to unikat a gospodarze lubią gości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy za gościnę. Było nam bardzo miło... Najmłodsza uczestniczka wyprawy swierdziła że "było fantastycznie i musimy spotykać się częściej - raz w tygodniu. Wybieraj tato, albo w Ostaszowie albo w śledzibie, to już obojętne." :))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tato, wybieraj! my jesteśmy elastyczni :P

   Usuń
 3. Ostatnio byłam w Bogatyni, a potem przejeżdżałam przez krainę domów przysłupowych za naszymi granicami. Naprawdę są piękne i zdjęcia tego nie oddają! W przyszłym roku muszę namówić moich facetów na wyprawę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zgadzam się w zupełności. my byliśmy kilka lat temu w miejscowościach Olbersdorf i Jonsdorf. piękne, bardzo zadbane domy, a pod koniec maja uroku dodają im kwitnące, olbrzymie różaneczniki. gorąco polecamy też polskie przysłupy. choć nie tak wypieszczone, też potrafią rozczulić. no i oczywiście zapraszamy do śledziby ;)

  OdpowiedzUsuń